fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy HADES Będzin

ul. Modrzejowska 43, 42-500 Będzin

801 12 12 12

32 267 80 70

Dom Pogrzebowy Hades Będzin – kompleksowe usługi pogrzebowe, kremacja.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Będzinie

Zakład pogrzebowy w Będzinie, który świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe ma wieloletnie doświadczenie i rodzinne tradycje.

Będzin to miasto położone w województwie śląskim, w południowej części Polski. Miasto jest siedzibą powiatu będzińskiego, leży nad rzeką Brynicą i Czarną Przemszą. Populacja mieszkańców Będzina wynosi ponad 57 tys. osób. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłu hutniczego (znajduje się w nim Huta Będzin), a także energetycznego (elektrociepłownia „Będzin” i elektrownia „Łagisza”). Jakiś czas temu w mieście rozwijało się górnictwo, przemysł obuwniczy, a także browarniczy i cementowy. To właśnie w tym mieście znajduje się najstarsza w Polsce Cementownia Grodziec.

Herb Miasta BedzinMiasto jest bardzo dobrze skomunikowane, leży na skrzyżowaniu dwóch ważnych dróg krajowych, przez miasto przebiega również droga wojewódzka. W Będzinie są również dwie linie kolejowe, zatrzymują się tu również pociągi pospieszne oraz dalekobieżne spółki PKP Intercity. W mieście znajduje się wiele zabytkowych obiektów takich jak: królewski Zamek Będziński, przy którym zobaczyć można miejskie mury obronne pochodzące z XIV wieku. Styl barokowy w Będzinie reprezentuje kościół cmentarny pw. Św. Tomasza. Dodatkowo wartym odwiedzenia miejscem jest zespół pałacowo-parkowy Mieroszewskich w dzielnicy Gzichów. Miasto obfituje w zabytki techniki takie jak dawny browar czy wieża ciśnień również nosząca nazwę „Będzin”.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Będzin

Zakład pogrzebowy w Będzinie, który współpracuje z Pogotowiem Pogrzebowym, świadczy wysokiej klasy, profesjonalne usługi funeralne od wielu lat. Zakład Pogrzebowy HADES Będzin posiada wiele pozytywnych opinii, które uzyskał od Rodzin korzystających z usług zakładu, z terenu województwa śląskiego. Wieloletnie doświadczenie, zaangażowanie zarówno właścicieli, jak i jego zaufanych pracowników, są gwarancją sumiennie, terminowo i godnie wykonanej posługi wobec Osoby Zmarłej.

Dom Pogrzebowy Hades oferuje taktowne i kompleksowe usługi pogrzebowe z uwzględnieniem wszelkich potrzeb Rodziny oraz gości ceremonii ostatniego pożegnania. Firma podchodzi do każdego Klienta w sposób indywidualny, dopasowuje ofertę do możliwości finansowych Rodziny, jednocześnie zachowując najwyższy standard oferowanych usług. Wykwalifikowany personel służy pomocą przy wyborze odpowiedniej trumny, urny, a także przy doborze akcesoriów funeralnych. Drzwi zakładu otwarte są dla każdego, niezależnie od wyznawanej wiary i przekonań, bowiem zakład poza ceremoniami religijnymi realizuje również pochówki świeckie z udziałem mistrza ceremonii.

Zakład dysponuje bardzo dużym wyborem wieńców, wiązanek i innych dekoracji kwiatowych, a także odzieżą żałobną. Firma posiada własną chłodnię, dzięki której całodobowo dokonuje przewozu Osoby Zmarłej z miejsca zgonu. Poza nowoczesną chłodnią dom pogrzebowy posiada własną kaplicę pożegnań, która pozostaje do dyspozycji Rodziny. W sposób bezpieczny, profesjonalny i komfortowy, firma świadczy usługi transportu zwłok na terenie kraju, spełniając wszelkie wymogi techniczne i sanitarne. Dodatkowo obsługa proponuje pomoc przy wypełnianiu wszelkich formalności związanych z organizacją pochówku. Zakład organizuje nie tylko kremacje, ale również ekshumacje.

Cmentarze na terenie Będzina

Na terenie Będzina zlokalizowany jest przy ulicy Podzamcze, stary cmentarz na Górze Zamkowej. Nekropolia powstała w XVII lub XVIII wieku wokół starego, drewnianego kościoła. Obiekt padł ofiarą dewastacji w latach 90. XX wieku, w następstwie której powstał pożar pochłaniający świątynię. Na terenie cmentarza postawiono pomnik upamiętniający ofiary wypadku w kopalni „Reden” w Dąbrowie Górniczej, który miał miejsce w 1836 roku i spowodowany był zawałem stropów podpierających mocno wyeksploatowane chodniki.

Krematorium w Będzinie

Na terenie Będzina nie działa żadna spopielarnia zwłok. Zakłady pogrzebowe działające w mieście Będzin, które oferują usługi kremacji, współpracują z krematoriami z innych miejscowości położonych na terenie województwa śląskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe